Bubny v naší školce

14.11.2013 19:27

Rytmus v naší školce

 

V pondělí na svatého Martina, tedy 11.11. 2013 se u nás otřásala celá školka. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, probíhalo u nás totiž skupinové bubnování vedené zkušeným lektorem Petrem Šušorem.

Bubnování bylo vedeno metodou „ drum circle“ tzv. bubnování v kruhu. Jedná se původně o arteterapeutickou metodu. Zkušený lektor přivezl do naši školky dostatečnou zásobu bubnů a pro děti měl připravenou  specifickou hodinu, kde jedna činnost střídala druhou. Děti bubnovaly, ale i zpívaly, tancovaly, hrály si, vymýšlely vlastní písně. Nejednalo se o výuku hry na bubny, bubny jsou zde byly použity jako velmi účinné a zábavné nástroje. Skupinové bubnování  má  totiž velmi blahodárné účinky. Utužuje kolektiv, odbourává stres a agresivitu. Při bubnování se zapojuje levá a pravá mozková hemisféra a tak se malý bubeníci vylaďují na stejnou vlnu vědomí. Důležité je, že bubnují spolu a společně si to prožijí.

A jak to tedy u nás opravdu probíhalo?  Jednou větou – poznali jsme že v každém z nás je rytmus a naladili se na stejnou notu, za což Petrovi děkujeme.

Kolektiv MŠ Divišov