Pozdní vyzvedávání dětí z MŠ

18.11.2017 12:28

POZDNÍ VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ Z MŠ - PORUŠOVÁNÍ ŠKOLNÍHO ŘÁDU

Vážení rodiče,

snažně vás žádáme, abyste dodržovali konec provozní doby naší MŠ, který je v 16,30 hod.

V posledních dnech se objevují případy, kdy rodiče pro děti přichází přesně v 16,30 hod. nebo bez omluvení v rozmezí mezi 16,30 – 17,00 hod. Jedná se o hrubé porušení Školního řádu a nedbalostní jednání, pro které může být dítě z docházky MŠ vyloučeno!

V 16,30 hod. je konec provozní doby, což znamená, že budovu MŠ musíte nejpozději v 16,30 hod. opustit. Po této době již škole neplatí pojistky na úrazy a zaměstnanci už nemají pracovní dobu.

V případě, že pedagog a provozní pracovnice musí díky vašemu pozdnímu příchodu vykonávat nad dítětem dozor, musí jim škola přesčas proplatit. Tím vzniká MŠ finanční škoda, kterou dle občanského zákoníku budeme po zákonném zástupci vyžadovat (jedná se nejen o proplacení přesčasu učitelce, popř. provozní pracovnici, ale i dalších nákladů).

Chápeme, že se výjimečně může stát, že uváznete v dopravní zácpě nebo vám nejede spoj, ale nelze s tímto dopředu kalkulovat.

Je zcela jasné a dá se předpokládat, že např. doprava v pátek z Prahy do Divišova je velice komplikovaná, ale je vaší povinností si na dopravu vyhradit tolik času, abyste dítě vyzvedli včas. Páteční kolonu z Prahy tak nebereme jako relevantní důvod vašeho opoždění!

V případě, že nejste schopni dítě z MŠ do 16,30 hod. vyzvednout, okamžitě o této skutečnosti informujte učitelku ( hlavní budova tel: 739/ 035 544 nebo odloučené pracoviště tel: 727/ 920 001 ) a domluvte s ní další postup.

I tak ale počítejte s tím, že vám škola dá uhradit vzniklou škodu.

Děkujeme za pochopení.

Alena Solnařová, ředitelka MŠ

 

Pozdni-vyzvedavani-z-MS-web.pdf (201994)